Objavljamo mnenja naših obiskovalcev in podpornikov.
Bi radi tudi vi kaj napisali?
Veseli bomo vsakega vašega mnenja, ki ga boste oddali na tej spletni strani!
Svoje mnenje pa lahko napišete tudi na našo Facebook stran.
23.06.2006 15:35, Suzana Tratnik
Podpiram ohranitev javnega zdravstva. Vsakršna druga opcija je le prilivanje olja na nikoli ugasli plamen socialne bede.
23.06.2006 15:37, Srečo Kirn
Zakaj bi spremenjali sistem zdravstva, ki je human do vseh nas.
23.06.2006 15:54, Aleš Pečnik
Podpiram zahteve gibanja.
23.06.2006 16:13, ljuba
Glede na prispevke katere plačujemo, bi moralo biti zagotovljeno zdravstveno zdravstvo na vsaj zadovoljivem nivoju oziroma obsegu v katerem se ne bi pretirano treošila sredstva. Zdravstvo naj ne bi bilo nekaj, kar je priviligirano, kar je izven osnovne človeškosti oziroma odnosa do človeka.
23.06.2006 16:32, Nina Hribernik
Cilji, ki si jih je zastavilo Gibanje za ohranitev javnega zdravstva so po mojem mnenju izredno pomembni in vredni, da se zanje borimo. Vpis med podpornice/podpornike gibanja je resnično NAJMANJ, kar lahko naredim.
23.06.2006 16:35, Lijana Zaletel-Kragelj
Enakost do zdravja za vse državljane bi morala biti ena temeljnih vrednot države, to pa se da doseči samo z dobronačrtovano javno zdravstveno mrežo. Gibanje v celoti podpiram.
23.06.2006 17:08, Mateja Lapanje
Vsi socialni sloji morajo imeti enake pravice v zdravstvu, kar je ze zdaj problem.
23.06.2006 23:06, Slavica Molan
Sem zasebna patronažna medicinska sestra in predsednica Združenja zasebnih patronažnih medicinskih sester. Danes vam pošiljam svoj prvi komentar, a gotovo ne zadnji. Blatenje zasebnikov in zasebništva je postal že kar nacionalni šport vseh tistih, ki imajo od javnega zdravstva koristi in niso sposobni slediti trendom sodobnega časa oziroma se sami ne bi bili sposobni soočiti s tem izzivom. Pri vseh tovrstnih gibanjih gre v večini za pobudnike, ki želijo s tem nabirati politične točke pri skupini socialno ogroženih prebivalcev, katere so kot sodelavci politike ali kakšne druge dejavnosti v prejšnjih obdobjih sami pomagali pahniti v revščino. V Sloveniji trenutno opravlja zasebno patronažno dejavnost blizu 70 patronažnih medicinskih sester. Raziščite in pokažite eno samo, ki je s svojim zasebništvom povzročila »razslojevanje slovenske družbe« na svojem terenu. Dokler pa je ne najdete in svojih trditev ne dokažete, so take obtožbe lažnive, žaljive in zavajajoče. Navajam še nekaj mojih razlogov za odhod v zasebništvo: - neznosni medsebojni odnosi v javnem zavodu, - slaba organizacija dela, - slabe plače, - nepriznanje dela in nepravično nagrajevanje dela ( uravnilovka ), - neenakomerno obremenjevanje zaposlenih ( kmet vedno priganja najbolj pridnega vola), - neracionalna poraba denarja, namenjenega za patronažno dejavnost ( če kje, potem odhaja denar na drugi kupček, za druge namene ravno v javnih zavodih, ne pa pri zasebnikih, kot to trdi Lekšetova ), - zasebna patronažna med. sestra sama najbolje razporeja sredstva, ki so namenjena za izvajanje te dejavnosti, v javnem zavodu na to nima nobenega vpliva, ker je na hierarhični lestvici globoko spodaj, - zasebnice nimamo tako togega delovnega časa kot javni zavodi, zato ga lahko prilagajamo potrebam bolnikov, - pri delu se odločamo za materiale in sredstva, za katere iz lastnih izkušenj vemo, da so najboljši in jih kupujemo tam, kjer so najcenejši, - izobražujemo se na področjih, za katera vemo, da potrebujemo nadgradnjo, ker nam to narekujejo specifični strokovni problemi na našem terenu, In ker so nam v javnih zavodih nenehno očitali, da jim delamo izgubo, naj bodo srečni, da so se nas znebili. Mi vsekakor smo, da smo se njih. Slavica Molan, dipl. m.s.
24.06.2006 13:01, Marjan Strle
Pri zdravstvenem varstvu ne sme biti merilo dobiček izvajalcev! Nihče ni dobil mandata, da spreminja sistem, na katerega smo bili ponosni!
24.06.2006 18:22, Vida Pibernik
Podpiram in upam,da ni prepozno.